Po raz kolejny policjanci sulęcińskiej jednostki gościli adeptów policyjnego rzemiosła. Od 30 czerwca do 4 lipca kursanci Szkoły Policji w Pile nabywają doświadczenie w Lubuskiem pod okiem starszych kolegów. Przez kilka dni, młodzi funkcjonariusze mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda służba i wspólne patrole.

Kursanci ze Szkoły Policji w Pile
fot. Lubuska Policja

W myśl idei, że to praktyka czyni mistrza, kolejny już raz kursanci Szkoły Policji w Pile nabywają doświadczenia w Lubuskiem. 23 słuchaczy, od 30 czerwca do 4 lipca, odbywa 5 służby wraz z lubuskimi funkcjonariuszami. W ciągu kilku intensywnych dni, dzięki wspólnej służbie, każdego dnia mają okazję poznać jak wygląda praca kryminalna, prewencyjna oraz w ruchu drogowym.

Praktyki zawodowe, które odbywają się na terenie powiatu sulęcińskiego młodzi adepci mają także inny aspekt. Na ulicach, widoczna będzie większa ilości patroli, co wpływa na prewencyjne przeciwdziałanie popełnianiu przestępstw czy wykroczeń.

Organizacja praktyk zawodowych kursantów Szkoły Policji z Piły w Sulęcinie, była możliwa dzięki wsparciu ze strony samorządu Gminy Słońsk.