Szczęśliwe zakończenie poszukiwań starszego mężczyzny który zaginął w powiecie sulęcińskim. Zaginiony 82-latek błąkał się po polnych drogach.

Krzeszyce: Zaginiony 82-latek odnaleziony
fot. Lubuska Policja

Zaginiony 82-latek, który przez kilkanaście godzin nie wracał do domu został odnaleziony. Szczęśliwy finał poszukiwań mężczyzny możliwy był dzięki zgłoszeniu, które odebrał dyżurny sulęcińskiej jednostki w środę, 29 czerwca tuż po godzinie 9. Zdezorientowany senior błąkał się po polnych drogach w okolicy miejscowości Zakrzewo w gminie Krzeszyce.

Według kobiety, która dokonała zgłoszeni, mężczyzna nie był w najlepsze kondycji, był wycieńczony, miał zabłoconą odzież, z trudem utrzymywał równowagę. Zaginionego seniora udało się odnaleźć dopiero w pobliskiej miejscowości Zakrzewo. Ubłocony 82-latek w przemoczonym obuwiu leżał na ceglanych fundamentach. Opadał z sił.

Podczas gdy dyżurny informował rodzinę o odnalezieniu seniora, mężczyzną zajęli się policjanci sierż. szt. Piotr Sławiak oraz post. Michał Banaszak, którzy dali mu wodę i zaprowadzili do klimatyzowanego pojazdu. Córka mężczyzny ze łzami w oczach dziękowała mundurowym za ich zaangażowanie a swoją wdzięczność wyraziła również w formie pisemnych słów uznania dla policjantów.