Pijany i agresywny 32-latek został zatrzymany po tym jak wtargnął do Ośrodka Pomocy Społecznej i zagroził pracownikom pozbawieniem życia. Zaalarmowany patrol policji pojawił się na miejscu w ciągu kilku minut. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty, sąd zadecydował o aresztowaniu go na 3 miesiące.

Wtargnął do Ośrodka Pomocy Społecznej i zagroził pracownikom pozbawieniem życia
Szkolenie pracowników socjalnych z Sulęcina dotyczące obrony przed agresywnymi petentami – fot. Lubuska Policja

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 28 listopada w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie. W budynku pojawił się agresywny, pijany 32-latek, który zaczął ubliżać i grozić pozbawieniem życia pracownicom ośrodka. Te od razu zadzwoniły na Policję. Patrol pojawił się na miejscu w ciągu kilku minut, funkcjonariusze natychmiast obezwładnili agresora.

Zobacz:   33-latek podejrzany o kradzież rozbójniczą w rękach Policji

Sulęcin: Wtargnął do Ośrodka Pomocy Społecznej i zagroził pracownikom pozbawieniem życia

Biorąc pod uwagę okoliczności zdarzenia, a także przeszłość kryminalną mężczyzny, sąd na wniosek Policji i prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Stając przed wymiarem sprawiedliwości 32-latek musi liczyć się z karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Biorąc jednak pod uwagę wcześniejsze przestępstwa jakich się dopuścił, w tym uszkodzenie mienia, wyrok może okazać się surowszy.

Według Policji wzrowa reakcja pracowników sulęcińskiego Ośrodka Pomocy Społecznej to pokłosie niedawnego szkolenia przeprowadzonego przez mundurowych na pracowników socjalnych z Sulęcina. Dotyczyło ono właśnie obrony przed agresywnymi petentami.

1 komentarz

  1. Ok Spoko pisze się na temat OPS że wpadł gosciu i groził. A Co Z Tematem Kradzieży pieniędzy z konta starszej pani z Sulęcina. Okradła starszą kobietę i nadal pracuje jako pracownik OPS. Co sprawa zamieciona pod dywan

Komentowanie tego artykułu nie jest już możliwe.