Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzili kontrolę legalności pobytu dwojga obywateli Gruzji w miejscowości Sulęcin. Po przeprowadzonej kontroli okazało się, że cudzoziemcy przeciągnęli swój pobyt w Polsce o ponad 376 dni i przebywają w kraju nielegalnie.

Nielegalni imigranci z Gruzji zatrzymani przez Straż Graniczną w Sulęcinie. Przeciągnęli pobyt w Polsce o 375 dni
fot. Straż Graniczna

We wtorek, 10 stycznia, funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzili w Sulęcinie kontrolę legalności pobytu dwóch obywateli Gruzji. Po przeprowadzonej kontroli okazało się, że cudzoziemcy przeciągnęli swój pobyt w Polsce o ponad 376 dni i przebywają w kraju nielegalnie.

Sulęcin: Nielegalni imigranci z Gruzji zatrzymani przez Straż Graniczną

W związku z niezgodnym z prawem pobytem, nielegalni imigranci z Gruzji otrzymali decyzje, na podstawie których muszą wyjechać z Polski w ciągu kolejnych 30 dni. Co więcej, zostali oni objęci zakazem ponownego wjazdu do Polski oraz pozostałych krajów strefy Schengen przez okres 6 miesięcy.

Zobacz:   Próbowali przewieźć 38 migrantów przez granicę - upchnęli ich w czterech samochodach

To już kolejny przypadek nielegalnego pobytu cudzoziemców w Polsce, który został wykryty przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Nieprzestrzeganie przepisów przez obcokrajowców, kończy się zazwyczaj wydaleniem z kraju oraz zakazem powrotu.

Komentarze