Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji, dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież Citroena z parkingu na jednej ze stacji paliw w gminie Torzym zostało zatrzymanych. 43 i 64-latek postanowili nielegalnie wejść w posiadanie pojazdu, wybijając szybę i wciągając auto na lawetę.

Złodzieje odjechali z kradzionym autem na lawecie. Wystarczyła tylko chwila nieuwagi
Złodzieje odjechali z kradzionym autem na lawecie. Samochód odnaleziono w gminie Słubice, był już częściowo rozmontowany – fot. Lubuska Policja

Torzym: Złodzieje odjechali z kradzionym autem na lawecie

Bezczelność przestępców zadziwiła nawet doświadczonych policjantów. Złodzieje wykorzystali moment gdy właściciel dopiero zakupionego nowego Citroena Berlingo pozostał go na parkingu jednej ze stacji paliw w gminie Torzym. Złodzieje w tym czasie bezczelnie wciągnęli zaparkowany pojazd i odjechali z kradzionym autem na lawecie.

Zobacz:   Policjanci po służbie, zatrzymali poszukiwanego oraz sprawcę kradzieży

Dzięki skrupulatnym działaniom funkcjonariuszy, którzy za punkt honoru postawili sobie odzyskanie samochodu, Berlingo odnaleziono na jednej z posesji w gminie Słubice. Niestety udało się zabezpieczyć jedynie części utraconego pojazdu.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ta sprawa pokazuje, jak ważne jest szybkie i skuteczne działanie. Dzięki wysiłkom mundurowych, udało się odzyskać skradziony pojazd i postawić przed sądem osoby, które dopuściły się kradzieży.

Jednocześnie warto zastanowić się, jakie kroki możemy podjąć, by uniknąć podobnych sytuacji. Przede wszystkim, należy pamiętać o zabezpieczeniu pojazdu, nie pozostawiać w nim wartościowych przedmiotów, a także parkować na miejscach monitorowanych. Warto także zgłaszać podejrzane osoby lub zachowania, które nas niepokoją, by pomóc policji w walce z przestępczością.