Para z gminy Krzeszyce zakończyła swoją podróż na bocznej drodze, po tym gdy zostali zatrzymani przez patrol sulęcińskiej Policji. Nietrzeźwy kierowca łamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a jego partnerka była poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności. Kontrola drogowa przeprowadzona przez funkcjonariuszy sulęcińskiej drogówki zakończyła się poważnymi konsekwencjami dla pary.

Nietrzeźwy kierowca i poszukiwana pasażerka
fot. Lubuska Policja

W piątek 17 lutego, gdy policjanci pełnili służbę na terenie gminy Krzeszyce, ich uwagę zwróciła nietypowa jazda mazdy, która nie trzymała prostego toru jazdy. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, a już po pierwszej wymianie zdań było jasne, że kierowca był pijany. Badanie wykazało, że miał on ponad promil alkoholu we krwi, co stanowiło naruszenie prawa.

Zobacz:   Pościg za kurierem z 37 migrantami na pace [wideo]

Krzeszyce: Nietrzeźwy kierowca i poszukiwana pasażerka

Kontrola drogowa ujawniła także, że 39-latek łamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, co zwiększało powagę jego przewinień. W aucie znajdowała się także jego 34-letnia partnerka, która była poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności. Para została zatrzymana i doprowadzona do jednostki policji, gdzie oboje musieli stawić się przed sądem.

W świetle przedstawionych faktów, para musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi, w tym nawet z karą do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto, prawdopodobne jest przedłużenie zakazu prowadzenia pojazdów dla kierowcy.