Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego to klucz do bezpieczeństwa na drodze. Nadmierna prędkość wciąż jest jednym z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w Polsce. Pomimo wprowadzenia bardziej restrykcyjnego taryfikatora w styczniu 2022 roku, niektórym kierowcom brak rozsądku za kierownicą.

2,5 tys. złotych, 15 punktów karnych i zatrzymanie prawa jazda - to cena za brak rozsądku za kierownicą
fot. Lubuska Policja

Policja w Sulęcinie przeprowadziła kontrolę prędkości na drodze wojewódzkiej 136 w miejscowości Lubniewice, gdzie kierowca Mazdy przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 96 km/h i stracił uprawnienia na 3 miesiące, otrzymując również mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych oraz 15 punktów karnych. Inny kierowca, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 76 km/h, również stracił prawo jazdy.

Zobacz:   Masowe kontrole trzeźwości na lubuskich trasach. W 2 godziny zatrzymano kilkunastu pijanych kierowców

Bardziej restrykcyjny taryfikator, który obowiązuje od początku ubiegłego roku ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Policja przypomina, że zatrzymanie uprawnień do kierowania wydaje starosta, na podstawie informacji przekazanych przez policję. W momencie, gdy kierowca spowoduje wypadek drogowy, cena za nadmierną prędkość może być znacznie wyższa.