W ostatnim czasie zdarza się coraz więcej przypadków nieodpowiedzialnego zachowania kierowców na drodze. Przykładem takiego zachowania jest niedawna szarża pirata drogowego w Mitsubishi na terenie gminy Słońsk. Mężczyzna, nie zwracając uwagi na przepisy ani bezpieczeństwo, pędził ulicami z prędkością 103 km/h w terenie zabudowanym.

4 tys. złotych mandatu i 28 punktów karnych dla pirata drogowego
fot. Policja.pl

36-letni mieszkaniec gminy Słońsk, przy zapadającym zmroku, pędził w terenie zabudowanym 103 kilometry na godzinę. Co więcej, nie zważając na przepisy, wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych, co mogło skończyć się tragicznie. Jakby tego było mało, samochód, którym kierował, nie posiadał ważnych badań technicznych, co stanowiło dodatkowe zagrożenie dla innych użytkowników drogi.

Zobacz:   Pościg w Gardzku. Zatrzymany kierowca, miał aż 3 zakazy prowadzenia pojazdów

Na szczęście szarża kierowcy została przerwana przez sulęcińskich policjantów, którzy nałożyli na niego wysoki mandat karny w wysokości 4 tysięcy złotych i 28 punktów karnych. Ponadto, mężczyzna stracił prawo jazdy.

Niestety, ta sytuacja nie jest odosobniona. W miniony weekend na terenie powiatu sulęcińskiego policjanci zatrzymali aż trzy dokumenty prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Zdecydowanym liderem rankingu okazał się jednak kierowca Mitsubishi.