W Słońsku doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. 17-letnia rowerzystka wjechała w busa. Wjeżdżając na przejście dla pieszych nawet się nie obejrzała.

17-letnia rowerzystka wjechała w busa. Nawet się nie obejrzała przed wjazdem na przejście
fot. Lubuska Policja

Do zdarzenie doszło, 14 marca, na przejściu dla pieszych na ulicy Sikorskiego w Słońsku. 17-letnia rowerzystka wjechała w busa podczas wjeżdżania na przejście dla pieszych. Na szczęście skończyło się jedynie na strachu, po badaniach lekarskich okazało się, że dziewczyna odniosła jedynie stłuczenia. Policja zajęła się ustaleniem przebiegu zdarzenia i stwierdziła, że winna była sama rowerzystka. Zgodnie z przepisami, zabrania się jazdy rowerem po chodniku lub przejściu dla pieszych, a 17-latka praktycznie w ogóle nie obserwowała co dzieje się na drodze. Sprawa została przekazana do sądu dla nieletnich.

Zobacz:   Policjanci pomogli rowerzyście po groźnym upadku

To zdarzenie przypomina nam o konieczności przestrzegania przepisów i zachowania ostrożności na drodze, niezależnie od tego, czy jesteśmy kierowcą czy rowerzystą. Po przejściu można przejechać rowerem gdy znajduje się na nim znak poziomy P-11 oznaczający przejazd dla rowerów. Jedynym wyjątek, w którym po przejściu dla pieszych może przejechać rowerzysta, dotyczy to tylko dzieci w wieku do 10 lat.