Pijany 29-latek spowodował w Lubniewicach kolizję drogową. Przeraża jednak fakt, że zdecydował się wsiąść w takim stanie do samochodu, którym przewoził swoje dwie córki w wieku 3 lat i roku.

kolizję
fot. Policja.pl

Do wypadku doszło pod koniec ubiegłego tygodnia w Lubniewicach. W czwartek, 9 lipca, 29-latek stracił panowanie nad Volkswagenem, który prowadził i uderzył w ogrodzenie, uszkodził przy tym latarnię i zaparkowany samochód. Badanie trzeźwości, które przeprowadzili policjanci z miejscowego posterunku, wykazało, że mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo podczas przeszukania samochodu, policjanci natknęli się na woreczki z marihuaną i amfetaminą.

Zobacz:   Zatrzymania dilerów narkotykowych w Zielonej Górze

W całym tym zdarzeniu przeraża jednak fakt, że uczestnikami kolizji były również dzieci 29-latka. Nieodpowiedzialny ojciec wiózł ze sobą córki – 3 latkę oraz roczne dziecko. Na szczęście obie dziewczynki nie doznały żadnych obrażeń i zostały przekazane pod opiekę mamy.

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i posiadania narkotyków. Skrajnie nieodpowiedzialnemu rodzicowi grodzi teraz kara do trzech lat pozbawienia wolność.