Niemiecka Policja prowadziła pościg za poszukiwanym Europejskim Nakazem Aresztowania mężczyzną, który usiłował zabić ojca swojej partnerki. Uciekinier kierował się w stronę naszego kraju. Tuż po przekroczeniu granicy, został zatrzymany przez polskich mundurowych. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Obecnie w gorzowskim areszcie śledczym oczekuje na ekstradycję do Niemiec, gdzie toczyć będzie się proces jego sprawie.

Policja prowadziła pościg za poszukiwanym ENA Niemcem przez 300km! Próbował zabić ojca swojej partnerki
fot. Policja

We wtorek, 8 grudnia, tuż przed godziną 4.00 nad ranem policjanci sulęcińskiej jednostki zostali skierowani na węzeł autostrady A2 w Torzymiu. Powód? Niemiecka Policja od ponad 300 kilometrów prowadziła pościg za pojazdem marki Renault Modus, którego kierowca usiłował zabić ojca swojej partnerki. Pościg za poszukiwanym Niemcem mieli wesprzeć policjanci z Polski. Wszystko wskazywało na to, że kieruje się on w stronę właśnie naszego kraju. Za poszukiwanym wystawiony został Europejski nakaz aresztowania. Ustawiono posterunki blokadowe.

Zobacz:   Pościg w Torzymiu: 18-latek po narkotykach chciał uniknąć kontroli drogowej

Pościg za poszukiwanym Europejski Nakazem Aresztowania

W pewnym momencie okazało się, że 28-latek, po przekroczeniu granicy postanowił zjechać z autostrady. Najpewniej udając się w kierunku Torzymia. Krajowa 92 była pod wnikliwą obserwacją. Poszukiwany samochód zauważono w pobliżu jednej ze stacji paliw. W środku znajdował się młody mężczyzna ubrany w bardzo charakterystyczną niebieską bluzę. Szybko stało się jasne, że jest to ścigany obywatel Niemiec.

Podczas zatrzymania, stan psychofizyczny mężczyzny był zły. Od histerycznego śmiechu przechodził w stan agresji. Doświadczenie policjantów pozwoliło na bezpieczne wyciągnięcie poszukiwanego z pojazdu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wskazało wynik niemal promila. Ściganego 28-latka zatrzymano, a następnie przewieziono do sulęcińskiej jednostki. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Zobacz:   20-letni diler aresztowany. Handel narkotykami był jego stałym źródłem dochodu

Obecnie mężczyzna przebywa w gorzowskim areszcie śledczym. Czeka go ekstradycja do Niemiec, gdzie odpowie przed tamtejszym wybieram sprawiedliwości za popełnione przestępstwo.