Dzięki szybkiej wymianie informacji i sprawnej akcji służb namierzona dziupla motocyklowa w Torzymiu została zlikwidowana. Policjanci zatrzymali cztery osoby na gorącym uczynku, gdy rozkręcały skradzione motocykle. Paserom grozi kilka lat więzienia.

Dziupla motocyklowa w Torzymiu zlikwidowana. Zatrzymano 4 osoby i odzyskano części do motocykli za 180 tys. zł
fot. KPP w Sulęcinie, policja.pl

Dziupla motocyklowa w Torzymiu została odkryta, gdy policjanci pracowali nad sprawą skradzionego na terenie Niemiec motocykla. Gdy służby zjawiły się na miejscu gdzie mógł znajdować się kradziony motocykl, na posesji zastali czterech mężczyzn a wokół kilkadziesiąt części do motocykli.

Szybko stało się jasne, że jest to tzw. dziupla motocyklowa, czyli miejsce gdzie pochodzące z kradzieży jednoślady rozkręcane są na części, a następnie nielegalnie sprzedawane. W sumie na terenie posesji zabezpieczono kilkadziesiąt elementów, wśród nich były ramy, silniki i koła i wiele innych części do motocykli, które pochodzi z sześciu pojazdów. Kolejny – siódmy miał właśnie zostać rozkręcony.

Zobacz:   Włamywacze stojący za serią kradzieży w gminach Sulechów, Bojadła, Trzebiechów i Sława zatrzymani. Starty to ponad 200 tys. zł

Zaskoczenie wizytą mundurowych było tak duże, że mężczyźni zaniemówili – mówi st. sierż. Klaudia Biernacka z KPP w Sulęcinie. Jeden z nich podjął ucieczkę w kierunku pobliskiego lasu, jednak został szybko zatrzymany przez funkcjonariuszy. Drugi z nich usiłował pozbyć się foliowego woreczka wypełnionego suszem roślinnym – również to działanie udaremnili policjanci.

Wyniki sprawdzenia w policyjnych systemach jednoznacznie wskazały, że wszystkie motory pochodziły z kradzieży na terenie Niemiec oraz Belgii. Łupem złodziei padały takie marki jak Honda, Kawasaki, Yamaha oraz Suzuki. Łączna wartość odzyskanych części oszacowana została na ponad 180 tysięcy złotych.

Zobacz:   Iłowa: Dwóch zatrzymanych za paserstwo części samochodowych

Do sprawy zatrzymane zostały cztery osoby. Mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa, które zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 41-leteni mieszkaniec gminy Torzym usłyszał zarzut posiadania środa odurzającego w postaci marihuany.