Kryminalni z Sulęcina doprowadzili do zatrzymania 41-latka, który przewoził ponad 15 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jak wyliczyli policjanci, papierosowa kontrabanda w przypadku wprowadzenia na rynek, naraziłaby Skarb Państwa na straty rzędu 300 tys. złotych.

Papierosowa kontrabanda
Papierosowa kontrabanda przechwycona przez sulęcińskich kryminalnych – fot. KPP w Sulęcinie, policja.pl

Zeszły tydzień okazał się wyjątkowo pechowy dla jednego z mieszkańców powiatu sulęcińskiego, który miał w planach zarobić sporo gotówki – jedyny szkopuł polegał na tym, że chciał wzbogacić się w nielegalny sposób. W środę, 3 marca, 41-latek został zatrzymany przez kryminalnych, gdy przewoził w samochodzie ponad 15 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Mężczyzna był bardzo zaskoczony kontrolą. Początkowo utrzymywał, że przedział ładunkowy samochodu jest pusty, a on sam nie wie jak go otworzyć. Przyjęta taktyka na nic się zdała bo policjanci przejęli od niego kluczyki, a następnie bez żadnego problemu odblokowali tyle drzwi auta. Szybko okazało się, że 41-latek dość mocno mijał się z prawdą. Przedział ładunkowy po brzegi wypełniony był kartonami, a te z kolei zawierały ponad 15 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Sulęcin: Papierosowa kontrabanda warta 300 tys. złotych przechwycona przez kryminalnych

Mężczyzna został zatrzymany, a pojazd wraz z kontrabandą zabezpieczone. Jak wyliczyli policjanci, gdyby podejrzanemu udało się wprowadzić papierosy na nielegalny rynek, naraził by on Skarb Państwa na straty rzędu niemal 300 tysięcy złotych wynikających z uszczuplenia podatku akcyzowego. Za popełnione przestępstwo karno-skarbowe mężczyźnie grozi wysoka grzywna. Stając przed wymiarem sprawiedliwości musi on także liczyć się z karą pozbawienia wolności do 3 lat.