Sulęciński miś policjant ma już swoje imię. Policjanci z dumą zaprezentowali wyniki konkursu na najbardziej oryginalne i pomysłowe imię dla policyjnej maskotki. Miś Suliś, bo tak się teraz nazywa, otrzymał już własną legitymację służbową.

Miś Suliś zameldował się na posterunku. Policyjny pluszak ma już imię i własną legitymację
Miś Suliś, jak na prawdziwego policjanta przystało otrzymał już własną legitymację – fot. KPP w Sulęcinie

Mamy ogromną przyjemność ogłosić wyniki konkursu na najbardziej oryginalne i pomysłowe imię dla policyjnej maskotki. Z dumą przedstawiamy Państwu Misia Sulisia, czyli sulęcińskiego misia policjanta. – ogłosiła kapituła konkursowa, która wybierała imię policyjnej maskotki.

Pod konkursowym postem na Facebooku zamieszczono kilkaset propozycji imienia dla dzielnego pluszaka a zasięg zabawy okazał się ogólnopolski. Frekwencja pokazała, że dzieci na które policjanci liczyli najbardziej spisały się na medal i w 777-lecie nadania praw miejskich Sulęcin zyskał strażnika dobrego humoru najmłodszych.

Miś Suliś, jak na prawdziwego policjanta przystało otrzymał już własną legitymację ze swoim nowym, pomysłowym imieniem.

Przypomnijmy, że miś policjant powstał z myślą o dzieciach, którym przytrafiła się jakaś trudna i przykra sytuacja. Jego zadaniem jest pocieszyć i błyskawicznie poprawić humor.