W ciągu ostatnich dni, doszło do dwóch zdarzeń drogowych, praktycznie w tym samym miejscu. Na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 22 i powiatowej numer 1278F (tzw. krzyżówka kołczyńska), pojazd ciężarowy Renault zderzył się z wojskowym Honkerem a następnego dnia, kierująca dostawczym Fordem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy Mitsubishi.

Krzyżówka kołczyńska: 2 kolizje, dwa dni z rzędu
fot. KPP w Sulęcinie

W ostatnich dniach, doszło do dwóch zdarzeń drogowych, dwa dni z rzędu i praktycznie w tym samym miejscu. Na skrzyżowaniu drogi Krajowej numer 22 i powiatowej numer 1278F najpierw, 26 kwietnia, w godzinach wieczornych ciężarówka zderzyła się z wojskowym Honkerem a następnego dnia, kierująca Fordem Transitem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy Mitsubishi.

Choć oba zdarzenia wyglądy groźnie, na szczęście zakwalifikowane zostały jako kolizje drogowe, co oznacza, że nikt z uczestników nie odniósł poważniejszych obrażeń. Z policyjnych ustaleń, że przyczyną pierwszej kolizji była nadmierna prędkość, natomiast w drugim przypadku wymuszenie pierwszeństwa.

Przypominamy, że aktualnie na skrzyżowaniu, które potocznie nazywane jest przez mieszkańców „krzyżówka kołczyńska”, trwa przebudowa. Wprowadzona została zmiana organizacji ruchu oraz odcinkowego ograniczenie prędkości do 60 km/h a w najbliższych dniach zastosowana zostanie sygnalizacja świetlna i ruch wahadłowy.