Torzymscy dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego 33-latka, który kierował Citroenem bez uprawnień, znajdował się pod wpływem narkotyku, a także posiadał amfetaminę i marihuanę. Kropką nad „i” był brak badań technicznych pojazdu.

Torzym: Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego 33-latka. Jechał bez uprawnień i po narkotykach
fot. KPP w Sulęcinie

Do zatrzymani doszło we wtorek, 27 kwietnia, przez patrol torzymskich dzielnicowych. Przejeżdżając radiowozem przez jedną z miejscowości, minęli się z osobowym Citroenem. Ich uwagę zwróciła tablica rejestracyjna z poza województwa lubuskiego, z kolei kierowca auta przypominał z wyglądu osobę poszukiwaną.

Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Okazało się, że za kierownicą rzeczywiście siedział poszukiwany 33-latek. Wewnątrz samochodu funkcjonariusze ujawnili amfetaminę i marihuanę. Tester narkotykowy wykazał, że mężczyzna był także pod wpływem środków odurzających. To dało podstawę do przeszukania jego miejsca zamieszkania. Tam policjanci zabezpieczyli susz roślinny. Kropką nad „i” okazał się brak uprawnień do kierowania oraz badań technicznych citroena.

Zobacz:   Włamywacze stojący za serią kradzieży w gminach Sulechów, Bojadła, Trzebiechów i Sława zatrzymani. Starty to ponad 200 tys. zł

Torzym: Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego 33-latka

Mieszkaniec gminy Torzym został zatrzymany, a następnie przewieziony do sulęcińskiej jednostki, gdzie usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Lista jego przestępstw w niedługim czasie zapewne poszerzy się o zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego znajdując się pod wpływem narkotyku. Stając przed wymiarem sprawiedliwości musi liczyć się z karą do 3 lat pozbawienia wolności.