Mieszkaniec powiatu gorzowskiego był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary dwóch lat więzienia za przemyt znacznych ilości narkotyków. Mężczyzna chcąc uniknąć kary ukrywał się w krajach Europy Zachodniej. W jego poszukiwania włączyli się lubuscy „łowcy głów” z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Kryminalni zaskoczyli 26-latka, gdy zjechał na chwilę do Polski. Mężczyzna został zatrzymany w Świebodzinie i trafił już do Zakładu Karnego.

"Łowcy głów" zatrzymali 26-latka poszukiwanego za przemyt narkotyków
fot. KWP w Gorzowie Wlkp.

Lubuscy „łowcy głów” to funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, którzy posiadają ogromne doświadczenie w zatrzymywaniu osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Zajmują się oni osobami, których odnalezienie jest szczególnie trudne i skomplikowane. Do ich grona na pewno należy zaliczyć 26-letniego mieszkańca powiatu gorzowskiego, który w 2020 roku usłyszał wyrok dwóch lat pozbawienia wolności za przemyt znacznych ilości narkotyków. Do tej sprawy został zatrzymany w marcu 2019 roku przez kryminalnych z komendy wojewódzkiej.

Zobacz:   Podejrzany o kradzieże paliwa 22-latek zatrzymany przez policjanta po służbie

Świebodzin: „Łowcy głów” zatrzymali poszukiwanego 26-latka. Od roku ukrywał się za granicą

Mężczyzna chcąc uniknąć kary więzienia opuścił Polskę i od października 2020 roku ukrywał się w krajach Europy Zachodniej. 26-latek był skuteczny, unikał miejsc publicznych i nie zwracał na siebie uwagi. Jego zatrzymanie było jednak kwestią czasu. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej, możliwe było zaplanowanie jego zatrzymania. Do tego miało dojść na terenie Polski, gdzie mężczyzna miał zjechać na kilka dni. Gdy tylko się tak stało, policjanci czekali na odpowiedni moment, aby wykorzystać element zaskoczenia i uniemożliwić ewentualną próbę ucieczki podczas zatrzymania 26-latka.

Zobacz:   Policjanci zatrzymali kradzione Isuzu. Kierowca po narkotykach. "Tu jest tyle prochów panie dyżurny..."

W efekcie, we wtorek, 17 sierpnia, w godzinach wieczornych mężczyzna został zatrzymany w Świebodzinie. Łowcy głów zaskoczyli go, gdy ten podróżując samochodem postanowił zrobić sobie przerwę. Mężczyzna został obezwładniony, zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, skąd następnie trafił do Zakładu Karnego. Tam spędzi najbliższe dwa lata.