Śmiertelny wypadek w Mostkach miał miejsce w poniedziałek wieczorem, około kilometra za miejscowością w kierunku Świebodzina. W tragicznym zdarzeniu na krajowej 92 śmierć poniósł 52-letni mężczyzna. Drugi uczestnik zdarzenia 28-latek oddalił się z miejsca zdarzenia.

Śmiertelny wypadek w Mostkach. Dostawcze Ducato dachowało przez 100 metrów
Śmiertelny wypadek w Mostkach na DK92 – fot. KP PSP Świebodzin

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło między miejscowościami Wilkowo – Mostki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 13 września około godziny 22:00 na drodze krajowej 92, kierujący pojazdem marki Fiat Ducato, z nieustalonej przyczyny, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z jezdni i dachował zatrzymując się około 100 metrów dalej. Niestety mimo podjęcia natychmiastowej reanimacji, w wyniku poniesionych obrażeń, przygnieciony 52-latek poniósł śmierć na miejscu.

Zobacz:   Za wyprzedzanie na skrzyżowaniu stracił prawo jazdy. Zdecydował jeden czynnik

Drugi z uczestników oddalił się z miejsca wypadku, jednak dzięki informacjom od świadków został szybko zatrzymany. Mężczyzna z lekkimi obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Wypadek w Mostkach: 28-latek uciekł z miejsca zdarzenia, był pijany

Zatrzymany 28-letni mężczyzna, który uciekł z miejsca wypadku, w momencie zatrzymania miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Działania Prokuratury Rejonowej oraz Policji ze Świebodzina mają na celu ustalenie przebiegu oraz przyczyn zdarzenia. W ciągu najbliższych dwóch dni zostaną wykonane czynności z zatrzymanym oraz świadkami.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. W przypadku, gdy sprawca znajdował się w stanie nietrzeźwości lub zbiegł z miejsca zdarzenia orzeczona kara nie może być niższa niż 2 lata a jej maksymalny wymiar wynosi 12 lat.