39-latek kierował pojazdem pomimo pięciu aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów wydanych przez sąd. Ponadto mężczyzna był poszukiwany do odbycia ponad rocznej kary pozbawienia wolności. Zatrzymali go policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim, którzy pełnili służbę w Świebodzinie.

Poszukiwany mężczyzna, kierował mimo 5 aktywnych zakazów
fot. Lubuska Policja

Do zatrzymania poszukiwanego mężczyzny doszło w piątek, 8 października, w powiecie świebodzińskim przez funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim. W trakcie patrolu zatrzymali oni do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen Golf. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło podejrzane zachowanie kierowcy.

39-latek, który siedział za kierownicą pojazdu nie tylko nie posiadał prawa jazdy, ale miał aktywnych aż 5 zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto w toku dalszych czynności ustalono, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności na rok i dwa miesiące.

Zobacz:   17-latka bez prawka i pijany 34-latek próbowali uniknąć kontroli. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi im 5 lat

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbywa karę, a jednocześnie oczekuje na rozprawę w związku z lekceważeniem sądowych wyroków.

Niestosowanie się do wyroku sądu jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Przykładem może być orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. W niektórych przypadkach zdarza się, że wobec jednej osoby wydanych jest kilka takich orzeczeń.