Wykroczenie 31-letniego kierowcy BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość o 83 km/h zarejestrowane przez nieoznakowany radiowóz świebodzińskich policjantów z grupy SPEED poskutkowało nałożeniem na kierowcę 10 punktów karnych oraz 2500 zł mandatu.

2500 zł mandatu za 173 km/h na "90-tce"
fot. Lubuska Policja

1 stycznia 2022 roku w życie wszedł nowy taryfikator mandatów. Za przekroczenie prędkości o 71 kilometrów na godzinę i więcej kwota mandatu karnego wynosi dwa i pół tysiąca złotych. O surowości nowych kar dla osób łamiących przepisy w ruchu drogowym, które narażają innych uczestników ruchu, przekonał się w czwartek, 6 styczni, 31-letni mężczyzna, który na drodze krajowej numer 29 przekroczył dozwoloną prędkość o 83 kilometry na godzinę.

Zobacz:   Przytoczna: Niebezpieczna jazda drogowego recydywisty - mandat w tysiącach i 15 pkt karnych

Wykroczenie zostało zarejestrowane przy pomocy nieoznakowanego radiowozu z wideo rejestratorem, na którym pracują policjanci z grupy SPEED. Mężczyzna otrzymał 10 punktów karnych oraz 2500 zł mandatu karnego.

Jak podkreślają ustawodawcy, zmiany wprowadzone w taryfikatorze mają na celu przemówić do kierowców, aby przestrzegali przepisów. Przyznajmy szczerze, że dość mocne uszczuplenie domowego budżetu jest solidnym argumentem, aby drogową szarżę odłożyć na bok, zwłaszcza, w sytuacjach gdy wysokość mandatu przekracza wartość auta.