13-letni chłopiec został potrącony przez 69-latka kierującego Peugeot. Poszkodowany 13-latek trafił do szpitala z urazem nogi, po badaniach szczęśliwie obrażenia okazał się niegroźne. Potrącenie dziecka na przejściu dla pieszych zakwalifikowano jako kolizję drogową. Zgodnie z nowym taryfikatorem kara dla 69-latka była surowa – 2500 zł oraz 10 punktów karnych.

Potrącenie dziecka na przejściu dla pieszych w Świebodzinie
fot. Lubuska Policja

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w czwartek, 13 stycznia, na ulicy Sulechowskiej w Świebodzinie. Doszło tam do potrącenia na przejściu dla pieszych ucznia idącego do szkoły. Według ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy, w momencie zdarzenia, 13-letni chłopiec znajdował się już na jezdni, w połowie drogi między chodnikiem a „wysepką”.

Zobacz:   Potrącenia na przejściach w Zielonej Górze i Sulechowie. Policja apeluje o zwiększenie ostrożności

Sprawca zdarzenia to 69-latek. Szczęśliwie prędkość z jaką się poruszał nie była duża. Chłopiec został przewieziony do szpitala z urazem nogi. Obrażnia nie były poważne dlatego, po ocenie lekarskiej, zdarzenia zostało zakwalifikowane jako kolizja.

Jeszcze tego samego dnia kierujący stawił się do jednostki gdzie w związku z nowym taryfikatorem, za potrącenie dziecka na przejściu dla pieszych został ukarany mandatem karnym w kwocie 2500 złotych oraz 10 punktami karnymi.