35-latek groził innemu mężczyźnie bronią gazową oraz porwaniem dzieci. W momencie zatrzymania napastnik posiadał przy sobie nielegalnie amunicję i amfetaminę. Zachodzi także podejrzenie, że kierował pojazdem pod wpływem narkotyków.

35-latek z bronią gazową zagroził porwaniem dzieci
fot. Lubuska Policja

Do zdarzenia doszło w środę, 12 stycznia, wieczorem w jednej z miejscowości pod Świebodzinem. Z informacji przekazanych policji wynikało, że napastnik groził innemu mężczyźnie bronią i zagroził porwaniem dzieci. Poruszał się białym SUV-em. We wskazane miejsce natychmiast skierowano patrol interwencyjny i ruchu drogowego.

Funkcjonariusze szybko namierzyli ten samochód i zatrzymali do kontroli. Za kierownicą siedział 35-latek, który zachowywał się bardzo niespokojnie. Mężczyzna unikał kontaktu wzrokowego z policjantami, nie wykonywał ich poleceń oraz nie potrafił spójnie odpowiadać na pytania. Pomimo wielu wezwań odmówił opuszczenia pojazdu, w związku z czym został przez mundurowych wyciągnięty z niego siłowo, a następnie obezwładniony.

Zobacz:   Mazda i Peugeot wrócą do właścicieli. Samochody skradziono w Niemczech i Francji

Świebodzin: 35-latek groził innemu mężczyźnie porwaniem dzieci. Miał broń

W samochodzie 35-latka znaleziono broń gazową, amunicję oraz amfetaminę. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna mógł kierować pojazdem pod działaniem narkotyków, została od niego pobrana krew do badań. Dodatkowo okazało się, że samochód, którym podróżował został utracony w powiecie zielonogórskim.

Mężczyzna został zatrzymany, a pojazd i znalezione przy nim przedmioty zabezpieczone. 35-latek usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania amunicji, zmuszania innej osoby do określonego zachowania, posiadania środków odurzających i kierowania pojazdem pod ich działaniem. Dodatkowo prowadzone jest także oddzielne postępowanie dotyczące samochodu, którym podróżował.