Policja zatrzymała dwóch pijanych kierowców, którzy na przemian prowadzili jedno auto. Ona miała blisko 2 promile, on prawie 1,4 promila alkoholu. Policję wezwali świadkowie, których zaniepokoił ich sposób jazdy.

Jedno auto, dwóch pijanych kierowców
fot. KPP w Świebodzinie

Do tego nietypowego zatrzymania doszło 16 stycznia w Świebodzinie. Tuż przed godziną 6 rano, patrol interwencyjny został wezwany do awantury której uczestnicy byli pod wpływem alkoholu. Przed godziną 9 świadkowie poinformowali policję, że młoda kobieta, prowadząc pojazd, uderzyła w krawężnik, a po chwili przesiadła się z pasażerem, który pojechał dalej i skręcili na jeden z parkingów. Chwilę później dotarli na miejsce funkcjonariusze.

Zobacz:   Zielonogórski drifter potrącił 15-latkę. Tym razem grzywna zaboli - sprawa trafi do sądu

Świebodzin: Jedno auto, dwóch pijanych kierowców

Świadkowie wskazali zarówno samochód jak i kierowców, którymi byli uczestnicy porannej interwencji. Jak się okazało w trakcie wykonywania czynności, 25-latka miała około 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu, a pasażer, który przesiadł się za kierownicę, blisko 1,4 promila w wydychanym powietrzu. Ponadto kierująca 25-latka nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdem. Obojgu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów, kara grzywny, obowiązek wpłaty po 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Poszkodowanym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Zobacz:   17-latka bez prawka i pijany 34-latek próbowali uniknąć kontroli. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi im 5 lat

Temat pijanych kierowców jest podejmowany zarówno przez służby jak i media bardzo często. Jednak ani to ani surowe kary za to przestępstwo, nie odstraszają niektórych osób przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. Taka sama kara grozi również 26-latce, która dzień później, 17 stycznia, kierowała pojazdem, mając również, blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.