Ochotniczym Strażakom z Mostek skradziono złom, pod koniec stycznia i na początku lutego zginął materiał wyceniony na 10 tysięcy złotych. Pieniądze z jego sprzedaży miały zasilić zbiórkę na nowy wóz strażacki. W ubiegłym tygodniu świebodzińscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 2 z trzech sprawców kradzież, którzy usłyszeli zarzuty kradzieży trzeci jest poszukiwany.

Strażacy OSP Mostki zbierają na nowy wóz strażacki. Zostali okradzeni
Pieniądze ze sprzedaży złomu miały zasilić fundusze na nowy wóz strażacki – fot. KPP w Świebodzinie

Ochotnicza Straż Pożarna z Mostek od lat, pomimo że dysponowali wyłącznie wysłużonym Żukiem (aktualnie korzystają z wypożyczonego pojazdu od zaprzyjaźnionej jednostki) wyjeżdżali na każde wezwanie o pomoc. W międzyczasie na wiele sposobów zbierają fundusze na nowy wóz strażacki, który zapewni im bezpieczeństwo i którym będą mogli być bardziej efektywni w służbie.

Zobacz:   Strażacy z Nowej Soli otrzymali potężny pojazd specjalny za ponad 3 mln. złotych. Nowa drabina sięga 41 metrów!

Strażacy z Mostek wykazują się dużą przedsiębiorczością w dążeniu do celu. Założyli zbiórkę na zakup nowego wozu strażackiego, a Radosław Chitruń, prezes, prowadzi dyskoteki (w tym online), sesje zdjęciowe, a także zbieranie złomu. Niestety doszło do kilku kradzieży zbieranego w szczytnym celu materiału. Dwie z nich, do których doszło pod koniec stycznia oraz na początku lutego wykazały straty w kwocie około 10 tysięcy złotych.

Zatrzymano już dwie osoby podejrzane o tą kradzież. To 46 i 45-latek z gminy Zielona Góra. Znane są również personalia trzeciej osoby, która jest aktualnie poszukiwana – 39-latek, również mieszkaniec tej gminy. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży, za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz:   Rozpoznajesz mężczyznę z portretu pamięciowego? Jest poszukiwany za oszustwo w Gorzowie Wlkp.