Do niecodziennej sytuacji doszło na jednym z parkingów koło Świebodzina. Autokar wiozący kilku pasażerów uciekających z Kijowa przed wojną, zostawił uchodźców na parkingu gdy Ci poszli do toalety. Autobus odjechał wraz z ich wszystkimi rzeczami pozostawiając ich w obcym kraju, daleko od celu podróży, tylko z tym co mieli przy sobie wychodząc na przerwę.

Autobus zostawił uchodźców na parkingu
fot. Lubuska Policja

Do sytuacji doszło w niedzielę, 20 marca, na jednym z parkingów przy krajowej trasie nr 92 w Świebodzinie. Kilkoro pasażerów autokaru na jadącego z Warszawy do Berlina, w tym trzy kobiety, które uciekły z Kijowa przed wojną, zadzwoniło na Policję z prośbą o pomoc. Podczas postoju, wyszli skorzystać z toalety a po powrocie okazało się, że autokar wraz z ich wszystkimi rzeczami odjechał.

Zobacz:   Laptopy dla czwartoklasistów przekazane uczniom w Świebodzinie

Świebodzin: Autobus zostawił uchodźców na parkingu

Jednej z pasażerek udało się nawiązać kontakt z poznaną pasażerką, która pozostała w autokarze ale autokar rejsowy nie zawrócił. Pozostali oni tylko z tym co mieli przy sobie w momencie wyjścia z autokaru w obcym kraju i daleko od miejsca docelowego, gdzie mieli dojechać.

Z pomocą policjantów, wszystkie osoby, które utknęły w tej trudnej sytuacji zostały przewiezione na dworzec w Świebodzinie, skąd odjeżał pociąg Intercity relacji Warszawa – Berlin. Dwoje pasażerów, niebędących uchodźcami, zapłaciło za swoje bilety natomiast Ukrainki, po ustaleniach z personelem pociągu, mogły kontynuować podróż do Niemiec bez opłat.

Zobacz:   Awantura, alkohol i fałszywa tożsamość. 23-latka podała Policji dane innej osoby podczas interwencji

Kontakt z pasażerką autokaru, który zostawił uchodźców na parkingu, pozwolił ustalić, że wszystkie pozostawione w autobusie bagaże zostaną przekazane na miejscu, w Berlinie.