Upały utrzymujące się od kilku dni w regionie i wakacje sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Wybierając się nad wodę wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie można się kąpać w Świebodzinie i okolicach. Generalnie w Polsce może pływać wszędzie gdzie nie jest to zabronione, jednak najbezpieczniej ze względu na nasz portfel i zdrowie kąpać się w miejscach do tego przeznaczonych.

Gdzie można się kąpać w Świebodzinie i okolicach? 7 bezpiecznych miejsc sprawdzonych przez sanepid
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Zanim wybierzemy się na wodę szukać ochłody warto wiedzieć, że za pływanie w miejscu do tego nieprzeznaczonym możemy dostać mandat. Unikajmy więc kąpieli w miejscu gdzie jest zakaz pływania, przy czerwonej fladze lub w miejsca niedozwolonym. Zakaz kąpieli obowiązuje np. przy śluzach, mostach, budowlach wodnych i na szlakach żeglownych. Problemy mogą nas też spotkać wtedy gdy wejdziemy do wody, choć nie wyraża na to zgody sanepid.

Zobacz:   GDDKiA szuka wykonawcy azyli i doświetlenia na trzech przejściach dla pieszych: w Osiecznicy, Łagowie i Kostrzynie nad Odrą

Gdzie można się kąpać w Świebodzinie i okolicach?

Kąpieliska i miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli zorganizowane na terenie powiatu świebodzińskiego w sezonie letnim 2022 r. zostały już sprawdzone przez Sanepid. Na tych kąpieliskach woda jest przebadana i bezpieczna (stan na 24 czerwca 2022):

Świebodzin

  • Kąpielisko miejskie w Wilkowie nad jeziorem Wilkowskim
  • Kąpielisko O.W. „Nowy Dworek” w Nowym Dworku nad jeziorem Paklicko Wielkie
  • Plaża gminna w Nowym Dworku nad jeziorem Paklicko Wielkie

Łagów

  • Kąpielisko „Przystań Wodna ZSMP” nad jeziorem Łagowskim

Skąpe

  • Plaża gminna Niesulice nr 1 w Niesulicach nad jeziorem Niesłysz
  • Plaża gminna Niesulice nr 2 w Niesulicach nad jeziorem Niesłysz
  • Kąpielisko O.W. „Kormoran” w Niesulicach nad jeziorem Niesłysz
Zobacz:   84-latka oszukana metodą "na znachora"

Listę wszystkich kąpielisk w Polsce wraz z klasyfikacją, terminem obowiązywania na nich sezonu kąpielowego oraz informacją o jakości wody, można znaleźć w serwisie kąpielowym GIS pod adresem sk.gis.gov.pl