Włamania do samochodów w celu kradzieży radia były kiedyś plagą, jednak dziś są znacznie rzadsze. W Świebodzinie 44-letni mężczyzna kradł radia z samochodów, ale został błyskawicznie wytypowany i zatrzymany przez świebodzińskich policjantów z Wydziału Kryminalnego. W całości odzyskane zostało również utracone mienie, które oddano właścicielom.

Kradł radia z samochodów... i lusterka
fot. KPP w Świebodzinie

Kradzież jest jednym z najstarszych przestępstw. W przeszłości bardzo często kradziono radia samochodowe, a by się przed tym uchronić, panele z aut zabierano do domów. Dziś w standardzie większości pojazdów wmontowane są radia odtwarzające muzykę z przenośnych dysków, co znacznie zmniejsza liczbę kradzieży.

Zobacz:   Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku: Oto największe, piłkarskie talenty w regionie!

Niestety, w ubiegłym tygodniu do Komendy Powiatowej w Świebodzinie wpłynęło zgłoszenie o dwóch włamaniach do samochodów na jednym z parkingów, podczas których skradziono radia i… lustra. Policjanci z Wydziału Kryminalnego świebodzińskiej jednostki natychmiastowo wytypowali podejrzanych i po kilku godzinach mężczyznę odpowiedzialnego za kradzieże oraz utracone mienie przywieziono do komendy.

44-letni mieszkaniec Świebodzina, który kradł radia z samochodów usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Mamy nadzieję, że ta sprawa zniechęci innych do popełniania przestępstw i pomaga w utrzymaniu bezpieczeństwa na drogach i parkingach w Świebodzinie.

Komentarze