Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Świebodzinie dokonali zatrzymania 34-letniego mężczyzny, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w związku z wyrokami za szereg przestępstw, w tym kradzieży, kradzieży z włamaniem, posiadania narkotyków, niestosowanie się do wyroków sądu i kierowania pojazdami mimo pięciu aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów.

Wilkowo: Poszukiwany 34-latek zatrzymany, miał do odsiadki 9 lat
fot. Lubuska Policja

Mężczyzna był poszukiwany przez służby kryminalne od dłuższego czasu, miał przed sobą prawie 9 lat kary pozbawienia wolności. Do zatrzymania doszło w środę, 27 kwietnia, w rejonie miejscowości Wilkowo. Policjanci otrzymali informację od służb kryminalnych, że poszukiwany od dłuższego czasu mężczyzna, może poruszać się pojazdem w rejonie miejscowości Wilkowo. W trakcie kontroli drogowej policjanci rozpoznali poszukiwanego mężczyznę i nakazali mu wyjście z pojazdu. Pomimo prób ucieczki, funkcjonariusze skutecznie go obezwładnili.

Zobacz:   Wypadek w Nowym Miasteczku: Samochód wypadł z drogi i dachował, kierowca ukrył się w pokrzywach

Wilkowo: Poszukiwany 34-latek zatrzymany, miał do odsiadki 9 lat

Po sprawdzeniu danych w policyjnym systemie okazało się, że zatrzymany 34-letni mieszkaniec Gminy Świebodzin ma od odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 8 lat i 11 miesięcy. Jest to związane z szeregiem przestępstw, które popełniał, w tym posiadania znacznych ilości środków odurzających, kradzieży, kradzieży z włamaniem, kierowania pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu, których aktywnych ma aż pięć.

W przypadku zatrzymania poszukiwanego mężczyzny, policjanci musieli stawić czoła jego agresji i próbom ucieczki. W wyniku skutecznej pracy funkcjonariuszy, mężczyzna zostanie teraz odizolowany od społeczeństwa i odsiedzi karę. Dzięki temu nie będzie stanowił zagrożenia dla innych.

Komentarze