Zaginiony na terenie Niemiec 62-latek przebywał na dworcu kolejowym w Zbąszynku, nie mogąc samodzielnie powrócić do domu z powodu złego stanu zdrowia.

Zaginiony na terenie Niemiec 62-latek odnalazł się w Zbąszynku
fot. Lubuska Policja

W czwartek, 4 maja, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie otrzymali informację od Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, które przekazało, że mężczyzna przebywa na dworcu w Zbąszynku. Dyżurny natychmiast nawiązał współpracę ze Strażą Ochrony Kolei, która potwierdziła, że zaginiony na terenie Niemiec mężczyzna jest na stacji.

Na miejsce został skierowany patrol, który pod dotarciu na miejsce ustalił, że obywatel Niemiec z przyczyn zdrowotnych nie jest w stanie powrócić do domu. Mężczyzna był zmęczony i głodny, więc policjanci postanowili mu pomóc. Kupili mu jedzenie i przewieźli do Frankfurtu nad Odrą, gdzie przekazali go niemieckiej policji i ratownikom medycznym.

Zobacz:   Pogranicznicy ze Świecka ujawnili kolejny skradziony samochód - stał na parkingu w Słubicach

Dzięki skutecznej interwencji świebodzińskich policjantów i sprawnej współpracy służb, zaginiony na terenie Niemiec 62-latek, który szczęśliwi odnalazł się w Zbąszynku wrócił już domu.

Komentarze