Policja przerwała nieodpowiedzialną zabawę trójki młodych mężczyzn i zatrzymała 19-letniego kierowcę, który woził kolegów w bagażniku. Kierowca stanie teraz przed sądem, który zdecyduje o wymiarze kary.

19-latek woził kolegów w bagażniku. Miało być fajnie a skończy się w sądzie
fot. Lubuska Policja

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 14 maja w Świebodzinie. Ludzkie nogi wystające z bagażnika jadącego Volkswagena dostrzegł policjant po służbie, który akurat jechał za samochodem. Natychmiast zatrzymał pojazd i wskazując, że jest funkcjonariuszem policji, wezwał patrol na miejsce. 19-letni kierowca, który woził kolegów w bagażniku, za swoje bezmyślne zachowanie stanie przed sądem.

Świebodzin: Woził kolegów w bagażniku dla zabawy

Podczas przeprowadzanych czynności wyjaśniających okazało się, że trójka młodych mężczyzn postanowiła zapewnić sobie rozrywki i wykorzystując taśmę, zabezpieczyli zamek bagażnika, tworząc mechanizm z liny, którym mogli podnosić klapę i wystawiać nogi. W rzeczywistości jednak, to, co uważali za zabawną i niewinną aktywność, groziło ogromnym niebezpieczeństwem. W przypadku jakiegokolwiek zdarzenia drogowego, zwłaszcza w momencie, gdyby ktoś najechał na tył pojazdu, dwójka młodych pasażerów, znajdujących się w bagażniku, byłaby wystawiona na duże niebezpieczeństwo.

Zobacz:   Zaginiona kobieta odnaleziona dzięki szybkiej akcji służb

Kierowca, który w tak nieodpowiedzialny sposób przewoził pasażerów, teraz stanie przed sądem, gdzie będzie musiał odpowiedzieć za swoje działania. Grozi mu nie tylko grzywna, ale także możliwość utraty prawa jazdy ze względu na narażenie życia i zdrowia osób znajdujących się w pojeździe.

Komentarze