80-letnia kobieta leżała na podłodze przy łóżku, nie było z nią kontaktu – sytuację zauważyli sąsiedzi i wezwali pomoc. W obawie o życie i zdrowie kobiety Policjanci zdecydowali o siłowym wejściu do mieszkania. Aby ratować seniorkę wyważyli drzwi do jej mieszkania. Kontakt z kobietą był utrudniony. W oczekiwaniu na przyjazd Zespołu Ratownictwa Medycznego policjanci udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej. 80-latka decyzją lekarza trafiła do szpitala.

Policjanci wyważyli drzwi do mieszkania, by ratować 80-letnią kobietę
Aby ratować 80-latkę policjanci wyważyli drzwi do jej mieszkania. Decyzją lekarza kobieta trafiła do szpitala – fot. Lubuska Policja

Sytuacja, która miała miejsce w jednym z mieszkań na terenie Gminy Skąpe, skłoniła interweniujących funkcjonariuszy do podjęcia szybkich i zdecydowanych działań, które ostatecznie uratowały życie starszej kobiety.

Zobacz:   Poszukiwania 85-latka. Wychłodzonego po nocy spędzonej w lesie seniora, odnaleziono kilka kilometrów od domu

W środę, 23 maja, policjanci otrzymali zgłoszenie od sąsiadów, którzy zauważyli 80-letnią kobietę leżącą na podłodze w swoim mieszkaniu. Nie było z nią kontaktu, co wywołało uzasadnioną obawę o jej życie i zdrowie. Szybko reagując na ten alarmujący sygnał, funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego udali się na miejsce zdarzenia.

Policjanci wyważyli drzwi do mieszkania, by ratować 80-letnią kobietę

Gmina Skąpe: Policjanci wyważyli drzwi do mieszkania, by ratować 80-letnią kobietę – nagranie: Lubuska Policja

Po dotarciu na miejsce policjanci zastali zamknięte drzwi mieszkania i brak reakcji na pukanie oraz wołanie. Wiedząc, że każda minuta ma znaczenie, postanowili podjąć decyzję o siłowym wejściu do wnętrza. Siłą otworzyli drzwi, aby jak najszybciej dotrzeć do leżącej na podłodze kobiety.

Zobacz:   Poszukiwania 85-latka. Wychłodzonego po nocy spędzonej w lesie seniora, odnaleziono kilka kilometrów od domu

Po wejściu do mieszkania okazało się, że starsza pani była przytomna, ale niezdolna do logicznego porozumiewania się. W tej trudnej sytuacji policjanci nie zostawili jej samej sobie. Dwóch funkcjonariuszy, którzy są również ratownikami policyjnymi, natychmiast udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy przedmedycznej. Wspomagani przez strażaków z Państwowej Straży Pożarnej ze Świebodzina oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skąpem, zadbali o bezpieczeństwo kobiety do momentu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Decyzją lekarza kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie zapewniono jej dalszą opiekę medyczną. Policjanci nie zapomnieli również o zabezpieczeniu mieszkania przed odjazdem kobiety, dbając o jej majątek i bezpieczeństwo.

Komentarze