Ruszyła nowa linia Publicznego Transportu Zbiorowego w powiecie świebodzińskim. Autobus Świebodzin – Rzeczyca – Myszęcin – Wilenko – Brójce kursuje od 1 czerwca 2023 roku. Mieszkańcy regionu będą mieli łatwiejszy dostęp do komunikacji publicznej, dzięki wprowadzeniu dwukrotnych kursów dziennie tam i powrót, od poniedziałku do piątku.

Jeździ już autobus Świebodzin-Brójce. Jak kursuje?
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Z początkiem czerwca rozpoczął kursowanie autobus Świebodzin-Brójce. Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Zielona Góra Sp. z o.o. zostało wyznaczone jako przewoźnik na trasie Świebodzin – Rzeczyca – Myszęcin – Wilenko – Brójce, zapewniając wygodne i bezpieczne podróże dla pasażerów. Linia będzie funkcjonować przez pięć dni w tygodniu, z wyłączeniem lipca, sierpnia oraz dni ustawowo wolnych od pracy.

Zobacz:   Kolejne zabójstwo w Brójcach. Mieszkańcy boją się, że 75-latka padła ofiarą seryjnego mordercy

Autobus Świebodzin-Brójce: rozkład jazdy

Pełny rozkład jazdy dla tej linii można znaleźć na stronie powiatu świebodzińskiego, gdzie dostępne są szczegółowe informacje na temat godzin odjazdów i przystanków. Dzięki temu pasażerowie będą mieć możliwość zaplanowania podróży i dostosowania się do nowych rozkładów.

Wprowadzenie tej nowej linii autobusowej jest kolejnym krokiem w rozwoju infrastruktury transportowej regionu. Autobus Świebodzin-Brójce jest również ważnym krokiem w kierunku zrównoważonego rozwoju regionu. Mieszkańcy będą mieli łatwiejszy dostęp do sąsiednich miejscowości oraz połączenia z innymi środkami transportu, co ułatwi codzienne obowiązki i podróże do pracy czy szkoły. Promowanie transportu publicznego może też zmniejszyć liczbę samochodów na drogach.

Komentarze