Dramatyczna sytuacja dwóch psów, które były przetrzymywane w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu, została ostatecznie rozwiązana dzięki szybkiej reakcji mieszkańców i interwencji świebodzińskiej policji. Zwierzęta nie były regularnie wyprowadzane na spacery, nie miały dostępu do jedzenia i wody, właściciel mieszkania, który pojawiał się od czasu do czasu usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami.

39-latek z zarzutami znęcania się nad zwierzętami
fot. Lubuska Policja

Po otrzymaniu zgłoszenia od zaniepokojonych mieszkańców, policjanci przystąpili do działania. Ustalili dane właściciela mieszkania i skontaktowali się z nim. Po wejściu do mieszkania potwierdziły się wcześniejsze informacje dotyczące okrutnych warunków, w jakich przebywali psi podopieczni. Mieszkanie było zaniedbane, a psy były zmuszone żyć w brudzie i beznadziejnych warunkach sanitarnych.

Zobacz:   W czwartek 28.09. zawyją syreny alarmowe w lubuskich miastach. Dlaczego i co to znaczy?

Właściciel, 39-letni mężczyzna, usiłował wyjaśnić sytuację życiową, ale to nie usprawiedliwiało znęcania się nad zwierzętami. Policjanci podjęli decyzję o natychmiastowym zatrzymaniu psów i ich przekazaniu do schroniska, gdzie otrzymają należytą opiekę i troskę.

Mężczyzna został postawiony w stan oskarżenia z zarzutami znęcania się nad zwierzętami, za które według ustawy o ochronie zwierząt grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Właściciel czworonogów przyznał się do winy i został obciążony kosztami utrzymania psów w schronisku.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy zgłosili sytuację, oraz szybkiej reakcji policji, dwa porzucone psy są już w bezpiecznym miejscu a sprawca zostanie ukarany zgodnie z prawem.

Komentarze