Świebodziński policjant w czasie wolnym od służby ruszył w pościg pieszy za kierowcą, który rozbił samochody i chciał uciec z miejsca zdarzenia. Do pościgu dołączył po chwili umundurowany funkcjonariusz. Kiedy dogonili 31-latka, Niemiec zaatakował policjantów toporkiem i grożąc, próbował zmusić ich do pozostawienia go w spokoju. Wobec agresora zastosowano gaz, a następnie obezwładniono. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Naćpany Niemiec zaatakował policjantów toporkiem. Wcześniej rozbił samochody
fot. Lubuska Policja

W środę, 7 czerwca, sierżant sztabowy Kamil Grzyb z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie w czasie wolnym od służby, wybrał się on wraz z żoną i małym dzieckiem na wycieczkę rowerową. W pewnej chwili, w sklepie w miejscowości Wilkowo, usłyszeli hałas wywołany zderzeniem pojazdów. Chwilę później zauważył rozbity pojazd na drodze krajowej numer 92 i oddalającego się od niego mężczyznę. Natychmiast ruszył za nim w pościg.

Zobacz:   Pościg za motocyklistą w Zielonej Górze – w tle narkotyki i brak uprawnień

Wilkowo: Naćpany Niemiec zaatakował policjantów toporkiem

Mężczyzna uciekał przez całą miejscowość. Podczas pościgu dołączył do niego policjant z patrolu interwencyjnego i we dwóch dogonili uciekiniera. Mężczyzna wyciągnął toporek i zaczął wymachiwać nim w kierunku policjantów, grożąc im i próbując zmusić ich do zostawienia go w spokoju.

Młodszy aspirant Aleksander Gajdka zastosował wobec31-latka gaz, dzięki czemu można było odebrać mu toporek. Była też to idealna okazja do obezwładnienia agresywnego mężczyzny. 31-latek był w silnym pobudzeniu, krzyczał i zachowywał się agresywnie. Istnieje podejrzenie, że prowadząc pojazd, dopuścił się spowodowania zdarzenia drogowego pod wpływem amfetaminy.

Zobacz:   Pościg za motocyklistą w Zielonej Górze – w tle narkotyki i brak uprawnień

Za czynną napaść na funkcjonariuszy grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10, za usiłowanie groźbą wpłynięcia na czynności urzędowe do 3 lat, a za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego 2 lata. Na wniosek świebodzińskiej Prokuratury i Policji, Sąd zastosował wobec 31-letniego obywatela Niemiec areszt na trzy miesiące.

Komentarze