O co najmniej 30 oszustw metodą na „blika” podejrzany jest 21-latek oferujący sprzedaż biletów na popularny festiwal. Oszust przy bankomacie zamiast wypłaty pieniędzy zobaczył odmowę i został zakuty w kajdanki przez nieumundurowanych policjantów. Sprawa może mieć charakter rozwojowy.

Oferował bilety na popularny festiwał, oszukiwał na Blika. Wpadł przy bankomacie gdy chciał wypłacić pieniądze
fot. KPP w Świebodzinie

Zatrzymania przestępców zajmujących się oszustwami internetowymi metodą na popularnego „Blika” należą do jednych z trudniejszych. Dzięki umiejętnościom świebodzińskiego policjanta z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego, który zajmuje się przestępczością internetową oraz błyskawicznej mobilizacji świebodzińskich policjantów wszystkich pionów w środę, 7 czerwca, doszło do zatrzymania jednego z nich.

Zobacz:   W czwartek 28.09. zawyją syreny alarmowe w lubuskich miastach. Dlaczego i co to znaczy?

Do Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, że został oszukany w internecie podczas zakupu biletów na popularny festiwal i sprawca uzyskał od niego pieniądze poprzez metodę „Blik”. Oszust nadal pisał z pokrzywdzonym. Ten przytomnie, nie dał mu poznać, że domyślił się, iż padł ofiarą oszustwa. Dalszą rozmowę poprowadził świebodziński dochodzeniowiec, który w międzyczasie ustalił, że wypłaty dokonano w jednym bankomatów na terenie Świebodzina. Błyskawiczna mobilizacja funkcjonariuszy i kilka chwil później wszystkie bankomaty na terenie miasta zostały obstawione przez nieumundurowanych funkcjonariuszy.

Zobacz:   Policjanci pomogli rowerzyście po groźnym upadku

Kiedy oszust ponownie spróbował wypłacić pieniądze, już przy innym bankomacie niż uprzednio, zobaczył odmowę wypłaty – zamiast gotówki nagle pojawili się przy nim nieumundurowani funkcjonariusze, którzy założyli mu kajdanki. Odmowa przy wypłacie wskazał natychmiast bankomat, z którego miało dojść do wypłaty.

Dalsze czynności świebodzińskich policjantów pozwoliły ustalić, że mężczyzna mógł dokonać co najmniej 30 oszustw w całym kraju tą właśnie metodą, oferując bilety na popularny festiwal, których w rzeczywistości nie posiadał. Trwają czynności, które pozwolą ustalić, czy wcześniej nie dopuścił się innych oszustw internetowych. 21-latkowi z powiatu świebodzińskiego grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Zobacz:   W czwartek 28.09. zawyją syreny alarmowe w lubuskich miastach. Dlaczego i co to znaczy?

Komentarze