Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Słubicach, podczas zakupów w jednym z dyskontów spożywczych w Zbąszynku, ujął młodego mężczyznę, który ukradł alkohol i uciekł ze sklepu. Funkcjonariusz, który był w tym czasie po służbie, postanowił podjąć działania wraz ze swoją żoną, funkcjonariuszką Straży Ochrony Kolei.

Policjant po służbie ujął złodzieja
fot. KPP w Słubicach

Sytuacja miała miejsce w piątek, 9 czerwca, około godziny 9:30 w jednym z dyskontów spożywczych w Zbąszynku. Podkomisarz Łukasz Szymański, robił po pracy zakupy razem ze swoją żoną. Nagle, słysząc krzyki ekspedientki, która doniosła o kradzieży alkoholu i ucieczce sprawcy, policjant ruszył w pościg za młodym mężczyzną.

Zobacz:   Policjanci po służbie, zatrzymali poszukiwanego oraz sprawcę kradzieży

Zbąszynek: Policjant po służbie ujął złodzieja

Po kilkudziesięciu metrach udało się złapać mężczyznę, który w tym czasie znajdował się już w towarzystwie swoich kompanów, przebywających w Zbąszynku jedynie przejazdem. Funkcjonariusz odzyskał skradzione mienie i doprowadził sprawcę do miejsca, skąd dokonał on kradzieży alkoholu. Tam wspólnie z żoną, funkcjonariuszką Straży Ochrony Kolei, zaczekali ze sprawcą kradzieży na przyjazd umundurowanego patrolu świebodzińskiej policji.

Po przybyciu patrolu, przekazali oni złapanego mężczyznę oraz wszelkie informacje, które mogą pomóc w dalszym postępowaniu w tej sprawie. Okazało się, że nie jest to pierwsze przestępstwo popełnione przez 26-letniego sprawcę. Teraz to sąd będzie musiał podjąć decyzję w jego sprawie.

Komentarze