W niedzielę, 10 września, na jednej z ulic Świebodzina, 45-letni mężczyzna po groźnym upadku na rowerze, doznał obrażeń głowy i ręki. Pomocy udzielił mu przejeżdżający w pobliżu patrol Policji.

Policjanci pomogli rowerzyście po groźnym upadku
fot. Lubuska Policja

Leżący na ulicy rower oraz zakrwawionego mężczyznę, który leżał obok niego, podczas swojej niedzielnej służby zauważyli starszy posterunkowy Adrian Pilch oraz starsza posterunkowa Agata Żak, pełniący służbę w Świebodzinie. Policjanci natychmiast zareagowali, udzielając poszkodowanemu pierwszej pomocy.

Świebodzin: Policjanci pomogli rowerzyście po groźnym upadku

Okazało się, że 45-letni rowerzysta, w wyniku gwałtownego hamowania, stracił panowanie nad rowerem i przewrócił się, uderzając głową i ręką o twardą nawierzchnię ulicy. Obrażenia były poważne, a mężczyzna krwawił. Dzięki umiejętnej interwencji policjantów, którzy mieli przy sobie torbę medyczną, poszkodowany został odpowiednio opatrzony i zabezpieczony do czasu przybycia karetki pogotowia.

Zobacz:   W czwartek 28.09. zawyją syreny alarmowe w lubuskich miastach. Dlaczego i co to znaczy?

Kiedy zespół ratownictwa medycznego przybył na miejsce, podjęto decyzję o natychmiastowym przewiezieniu poszkodowanego do szpitala w celu dalszych badań i opieki. Policjanci w tym czasie zabezpieczyli rower poszkodowanego i zobowiązali się przechować go na komendzie do czasu, kiedy mężczyzna wyjdzie ze szpitala.

Na szczęście badania przeprowadzone w szpitalu nie wykazały poważniejszych obrażeń. Tego samego dnia, 45-latek, opatrzony i w lepszym stanie, zgłosił się na komendę, skąd odebrał swój pojazd.

Komentarze