Akcja pościgowa świebodzińskich policjantów zakończyła się zatrzymaniem 34-letniego mężczyzny, który w stanie nietrzeźwości prowadził pojazd i terroryzował innych uczestników ruchu drogowego. Pościg pod Świebodzinem miał miejsce na drodze do miejscowości Rosin. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie dotyczące kierowcy Mercedesa, który być może jechał pod wpływem alkoholu.

Pościg pod Świebodzinem. Pijany kierowca spychał z drogi inne samochody
Pościg pod Świebodzinem – fot. Lubuska Policja

Skierowany do zweryfikowania sytuacji patrol, natychmiast podjął próbę zatrzymania poszukiwanego pojazdu, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Niestety, kierowca Mercedesa nie zareagował na nie i rozpoczął niebezpieczną ucieczkę. Jego jazda była agresywna, spychał inne pojazdy z drogi i naruszał wiele przepisów drogowych.

Zobacz:   19-latek po narkotykach chciał uniknąć kontroli za przekroczenie prędkości. Został zatrzymany po pościgu

Pościg pod Świebodzinem: Pijany kierowca spychał z drogi inne samochody

W kulminacyjnym momencie akcji, policjanci zdecydowali się wyprzedzić samochód mężczyzny i zablokować mu drogę, zmuszając go do zatrzymania. Pomimo próby wycofania się, funkcjonariusze zdołali zatrzymać kierowcę i go obezwładnić. W momencie zatrzymania, mężczyzna był agresywny i wyraźnie nietrzeźwy.

Badanie przeprowadzone na urządzeniu kontrolnym wykazało, że w organizmie 34-latka znajdowało się prawie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został aresztowany i usłyszy zarzuty związane z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymaniem się do kontroli oraz szeregiem wykroczeń drogowych. Zatrzymanemu grozi kara 5 lat więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysokie kary finansowe.

Komentarze