W ostatnich latach dane Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) wykazują, że statystyczny mężczyzna unika wizyt u lekarzy. Zdrowie jest naszym najważniejszym skarbem, dlatego też, do połowy grudnia, w świebodzińskim szpitalu, prowadzone są bezpłatne badania profilaktyczne dla mężczyzn po 45 roku życia w zakresie raka prostaty.

Bezpłatne badania profilaktyczne dla mężczyzn 45+. Nie przekładajcie tego na później!
Movember. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Unsplash

Niech liczby dadzą nam do myślenia – każdego dnia w Polsce średnio 48 mężczyzn słyszy diagnozę raka prostaty, a jeden na czterech pacjentów ma już przerzuty. Jednak można temu zapobiec poprzez regularne, często bezpłatne badania profilaktyczne dla mężczyzn.

Zobacz:   Od wtorku zmiany w organizacji ruchu na ul. Wałowej w Świebodzinie

Powiat Świebodziński przeznaczył środki na sfinansowanie aż 80 takich badań, które zostaną przeprowadzone przez Nowy Szpital w Świebodzinie, mieszczący się przy ul. Młyńskiej 6. Termin realizacji badań wyznaczono do 15 grudnia, więc czasu nie ma wiele.

Procedura jest prosta. Aby umówić się na badanie, wystarczy zgłosić się osobiście do rejestracji Poradni urologicznej, która mieści się przy ul. Młyńskiej 6 w Świebodzinie. Tam otrzymamy skierowanie, które uprawnia do bezpłatnych badań laboratoryjnych. Badania trzeba wykonać przed konsultacją lekarską.

Badanie profilaktyczne raka prostaty obejmuje: konsultacje lekarskie, badanie USG gruczołu krokowego i test laboratoryjny PSA, przeprowadzany na podstawie próbki krwi.

Zobacz:   Awantura, alkohol i fałszywa tożsamość. 23-latka podała Policji dane innej osoby podczas interwencji

Drodzy Panowie, pamiętajcie, że wykonując te badania, nie tylko dbacie o swoje zdrowie, ale również o swoją rodzinę. Dzięki temu unikacie niepotrzebnych kłopotów i nie pozwolicie, by choroba pokrzyżowała Wasze plany oraz odebrała Wam spokój, poczucie bezpieczeństwa oraz radość z życia. Zdrowie jest najważniejsze, dlatego nie przekładajcie tego na później!

Komentarze