Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek, 11 maja 2020 r., w miejscowości Poźrzadło (powiat świebodziński). 39-letni kierowca jadący Suzuki Grand Vitara zderzył się czołowo z jadącą ciężarówką – zginął na miejscu.

zderzył się czołowo
fot. Policja.pl

Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o wypadku drogowym do którego doszło w dniu 11 maja 2020 r. w m. Poźrzadło. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym m-ki Suzuki Grand Vitara w nocy około godziny 1.00, jadąc drogą krajową K-92 z kierunku Torzymia w kierunku  Świebodzina, pomiędzy Korytami a Poźrzadłem, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył czołowo w jadący swoim pasem ruchu zestaw ciężarowy, składający się z ciągnika siodłowego m-ki Iveco i naczepy. Kierujący pojazdem Suzuki 39-letni zginął na miejscu, a kierujący pojazdem ciężarowym po zbadaniu na zawartość alkoholu (był trzeźwy), został przewieziony do szpitala w Świebodzinie na obserwację.

Zobacz:   Wypadek w Jaromirowicach, Policja poszukuje świadka zdarzenia

Na miejscu z udziałem dyżurnego prokuratora wykonano oględziny miejsca wypadku oraz oględziny zwłok. Pojazdy zabezpieczono do dalszych oględzin, a zwłoki kierowcy Suzuki do badania sekcyjnego. O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie, Prokuratura będzie informować w kolejnych komunikatach.