- Ogłoszenie społeczne -

Podczas zatrzymania, 21-letni diler posiadał przy sobie 23 porcje amfetaminy oraz 100 tabletek ecstasy. Policja ustaliła, że w ciągu 4 miesięcy dostarczył swoim klientom, w tym osobie małoletniej, około 850 porcji różnego rodzaju środków odurzających. Śledztwo Policji oraz Prokuratury Rejonowej ze Świebodzina doprowadziło również do zatrzymania jego dostawcy.

Diler i jego dostawca zatrzymani. Zarzuty usłyszą również klienci, których zaopatrywali 1
fot. Policja.pl

Narkotyki występują pod wieloma postaciami. Są to różnego rodzaju substancje w formie proszków, tabletek, kryształów aż po te bardziej naturalne w postaci różnego rodzaju roślin. W większości przypadków dość silnie i szybko uzależniają. Osoby zajmujące się ich dystrybucją są namierzane i zatrzymywane.

Dwie osoby, zajmujące się wprowadzaniem narkotyków na rynek, które z ich sprzedaży zrobiły sobie regularne źródło dochodów zatrzymali w ostatnich dniach kryminalni ze Świebodzina. Najpierw wpadł 21-latek – diler, który w momencie zatrzymania miał przy sobie 23 porcje amfetaminy oraz 100 tabletek ecstazy a następnie jego dostawca, którym okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego.

Mężczyźni z dystrybucji narkotyków zrobili sobie stałe źródło dochodów. W trakcie policyjnego śledztwa ustalono, że młody diler przez co najmniej cztery miesiące sprzedawał narkotyki na terenie Świebodzina a klienci, wśród których były również osoby nieletnie, kupili od niego co najmniej 850 porcji różnych środków odurzających.

Mężczyzna odpowie teraz za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i udzielanie ich w celu osiągnięcia korzyści. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Jego dostawca, który także usłyszał zarzuty dotyczące udzielania środków odurzających oraz zrobienia z tego stałego źródła dochodu dodatkowo odpowie za kierowanie 21-latkiem w tym procederze. Zarzuty posiadania środków odurzających usłyszą również klienci, którzy zaopatrywali się u nich w narkotyki. Im z kolei grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz