Policjant z Międzyrzecza podczas zakupów zauważył mężczyznę uciekającego ze sklepu z niezapłaconym towarem. Nie zastanawiał się ani chwili, natychmiast zareagował i po krótkim pościgu pieszym zatrzymał go, a później przekazał policjantom z patrolu.

policjant po służbie
fot. Policja.pl

Sierż. Michał Ostaszewski swoją służbę w Policji rozpoczął w 2016 roku. Obecnie pełni służbę w patrolu interwencyjnym, ale już niedługo, po ukończeniu szkolenia zostanie przewodnikiem psa służbowego. Pan Michał jest doskonałym przykładem, że Policja to nie praca a pasja – nawet po służbie.

Sierż. Michał Ostaszewski podczas zakupów w Świebodzinie, zauważył wybiegającego ze sklepu mężczyznę, wraz z torbą wypełnioną artykułami spożywczymi, oczywiście nie płacąc za nie. Choć Pan Michał nie pracuje na terenie Świebodzina i nie był w tym czasie w służbie, natychmiast zareagował. Ruszył w pościg pieszy za złodziejem. Po przebiegnięciu kilkuset metrów udało mu się zatrzymać mężczyznę i przekazać wezwanemu patrolowi Policji.

Zobacz:   Remont ulicy Komisji Edukacji Narodowej w Międzyrzeczu już w tym roku. "Koniec z dziurami i kałużami"

To nie pierwszy raz kiedy pan Michał udowodnił, że jego służba w Policji była doskonałym wyborem. W kwietniu ubiegłego roku razem z kolegą z patrolu, udało im się pomóc starszemu mężczyźnie. 72-latek, nie był w stanie wstać o własnych siłach i rozpaczliwie wołał o pomoc. Mundurowi dostali się do jego mieszkania przez okno i udzielili mu pomocy do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.