Z lądu, powietrza i wody prowadzone intensywne poszukiwania zaginionej kobiety. 59-latka oddaliła się ze szpitala w Ciborzu, najprawdopodobniej w samej pidżamie i kapciach. Do poszukiwań wykorzystywany jest policyjny śmigłowiec, specjalistyczny dron, łódź z sonarem 3D, jak również specjalistyczne psy poszukiwawczo-ratownicze. W przypadku zauważenia zaginionej lub uzyskania informacji o jej miejscu jej pobytu prosimy o natychmiastowy kontakt z najbliższą jednostką Policji.

regina dzikowska
fot. Policja.pl

Czwartą dobę trwają poszukiwania zaginionej Reginy Dzikowskiej. Kobieta w piątek, 12 czerwca, wyszła z budynku szpitala w Ciborzu, najprawdopodobniej ubrana w samą tylko pidżamę oraz kapcie i do tej pory z nikim nie nawiązała z nikim kontaktu. 59-letnia kobieta pochodzi z powiatu żarskiego. W powiecie świebodzińskim poszukiwania prowadzone są na szeroką skalę.

Zobacz:   Zaginął Grzegorz Piasecki z Żagania. Nie ma z nim kontaktu od ponad tygodnia

Zobacz również: Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej 59-latki. Kobieta była odwodniona i wycieńczona, ale w stanie komunikatywnym

Prowadzimy je zarówno z lądu, powietrza, i wody – mówią policjanci – W Komendzie Powiatowej Policji w Świebodzinie ogłoszony jest alarm dla funkcjonariuszy. W poszukiwaniach biorą udział policjanci z różnych wydziałów. Wspomagani są przez policjantów z Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji z Zielonej Góry oraz Gorzowa Wlkp. W działaniach oprócz policjantów udział biorą funkcjonariusze straży pożarnej oraz straży gminnych.

Do działań wykorzystywany jest specjalistyczny dron oraz policyjny śmigłowiec z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Mundurowych wspomagają w działaniach także psy patrolowo-tropiące wraz z przewodnikami. Na wodzie wykorzystywane są łodzie motorowe. Dwie przeczesują linię brzegową od strony jeziora, a trzecia, wyposażona w sondę 3D sprawdza dno akwenu. Do działań wykorzystani zostali również nurkowie. Linia brzegowa została sprawdzona przez patrole motocyklowe, jak również piesze. Służby ratownicze cały czas kontrolują drogi wyjazdowe, drogi i dukty leśne, miejscowość oraz rejony w okolicach szpitala. Ponadto wraz z funkcjonariuszami Straży Leśnej z Nadleśnictwa Świebodzin na quadach dokładnie sprawdzany jest kompleks leśny przy miejscowości.

Zobacz:   T-Mobile zapowiedział wyłączenie sieci 3G w Lubuskiem. Kiedy i co to oznacza dla klientów?

Zaginioną jest REGINA DZIKOWSKA, 59-letnia mieszkanka miejscowości Jasionna położonej w powiecie żarskim. Kobieta oddaliła się ze Szpitala w miejscowości Cibórz w powiecie świebodzińskim 12 czerwca w godzinach 6:00 – 8:00. W przypadku zauważenia kobiety lub posiadania informacji, gdzie zaginiona może przebywać, Policja prosi o natychmiastowy kontakt z najbliższą jednostką.

  • Kobieta wzrostu 164 cm, włosy krótkie, ciemne
  • Ubrana jest, prawdopodobnie, w pidżamę oraz kapcie

W przypadku zauważenia osoby odpowiadającej w/w rysopisowi Policja prosi o natychmiastowy kontakt z najbliższą jednostką Policji.