Dwoje młodych ludzi wybrało się rowerami na wycieczkę po drodze ekspresowej S3. Pomijając walory estetyczne, hałas oraz spaliny, trzeba wprost przyznać, że młodzi rowerzyści ryzykowali własnym życiem. Dopuszczalna prędkość pojazdów na drogach ekspresowych to 120 km/h. Każde przejeżdżające obok nich auto mogło doprowadzić do ich przewrócenia lub na nich najechać.

rowerami po drodze ekspresowej
fot. Policja.pl

Wakacje to okres podróży, zarówno tych  bliższych, jak i tych dalszych. Nieważne jak daleko się wybieramy oraz czym, najważniejsze, by robić to z rozsądkiem. Tego ostatniego zabrakło dwójce rowerzystów, 26-latkowi i 20-latce, którzy w sobotę, 13 czerwca, wybrali się rowerami na wycieczkę krajoznawczą drogą ekspresową S3.

Dopuszczalna prędkość pojazdów na drogach ekspresowych to 120 km/h. Podmuch przejeżdżającego obok rowerzysty samochodu może spowodować upadek. Niejednokrotnie z powodu zajęcia drugiego pasa przez inne samochody nie ma możliwości bezpiecznego wyprzedzenia takich osób, dlatego też niektóre typy pojazdów, w tym rower oraz osoby piesze mają zakaz poruszania się po drogach ekspresowych oraz autostradach. – zaznacza Policja.

Po otrzymaniu zgłoszenia od innych kierowców na wskazany odcinek drogi pilnie został skierowany policyjny patrol, któremu szybko udało mu się ich odnaleźć. Para była bardzo zaskoczona interwencją. Obsługa dróg ekspresowych przetransportowała rowerzystów i ich jednoślady w bezpieczne miejsce, zaś oni sami zostali ukarani mandatami karnymi.