Pierwszy weekend wakacji w powiecie świebodzińskim rozpoczął się niestety serią zdarzeń drogowych. Dwa z nich miały miejsce w sobotę, 27 czerwca, na trasie S3. Doszło tam do „dachowania” pojazdu z przyczepką. Po chwili, gdy służby wykonywały czynności, w tym samym miejscu zderzyły się dwa kolejne pojazdy. Na szczęście zarówno uczestnikom pierwszego jak i drugiego zdarzenia nic poważnego się nie stało.

auto dachowało na s3
fot. Policja.pl

Niestety tragiczne wydarzenia miały miejsce w niedzielę na drodze pomiędzy miejscowościami Toporów i Czyste. W jednym czasie doszło tam do dwóch zdarzeń drogowych, których przyczyny są wyjaśniane przez Policję i Prokuraturę. Jak ustalili funkcjonariusze, pierwszy pojazd wypadł z jezdni na łuku drogi, a dwie podróżujące w nim osoby zabrane zostały do szpitala na badania. Jadące w bliskiej odległości za nim drugie auto, na tym samym łuku wypadło z drogi na przeciwległą stronę i uderzyło w drzewo. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 11-letnia dziewczynka, a dwoje innych osób zostało zabranych do szpitala.

Zobacz:   T-Mobile zapowiedział wyłączenie sieci 3G w Lubuskiem. Kiedy i co to oznacza dla klientów?

Pamiętajmy aby wybierając się w trasę zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Pojazd powinien być sprawdzony pod kątem stanu technicznego, czy nie ma wycieków, czy działają wszystkie światła, hamulce. Kierowca natomiast powinien być trzeźwy, wypoczęty i skupiony na drodze. Nie zapominajmy również o tym by dzieci, których wzrost nie przekroczył 150 cm i budowa ciała tego wymaga (waga poniżej 36 kg), były przewożone w fotelikach lub podkładkach. Istotnym jest również by urządzenia te były prawidłowo zamontowane, a podróżujące w nich dzieci zapięte.

Mimo lata, pogoda również ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy. Ostre słońce może oślepiać kierującego, a letni deszcz może spowodować, że jezdnia będzie śliska. W przypadku kiedy uczestniczymy w zdarzeniach drogowych, pamiętajmy aby wystawić trójkąt ostrzegawczy i włączyć światła awaryjne by być widocznym. Jeśli zdarzenie jest na trasach szybkiego ruchu najlepiej zejść na pobocze.