Ponad ćwierć kilograma marihuany zabezpieczyli świebodzińscy policjanci w wyniku działań operacyjnych Wydziału Kryminalnego. W piątek, 24 lipca zatrzymali oni 27-letniego mężczyznę, który uprawiał ją oraz udostępniał w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Wprowadził również na rynek znaczne ilości tego środka. Grozi mu kara pozbawienia wolności nie mniejsza niż 3 lata.

marihuany
fot. Policja

W ramach przeciwdziałania uzależnieniom, oprócz profilaktyki regularnie prowadzone są działania mające na celu zlikwidowanie dostępności środków odurzających na rynku. Jednym z przykładów było zatrzymanie, przez Wydział Kryminalny z komendy w Świebodzinie 27-letniego mężczyzny, który posiadał ponad 250 gram marihuany.

Zobacz:   Ukrywał się bo miał do odsiadki 6 lat. Poszukiwany dwoma listami gończymi mężczyzna zatrzymany

W wyniku działań operacyjnych funkcjonariusze ustalili, iż mężczyzna uprawia, a następnie sprzedaje marihuanę. Wprowadził on na rynek znaczne ilości tego narkotyku. W mieszkaniu oprócz marihuany zabezpieczono również pieniądze, które mogły pochodzić z jej sprzedaży.

Prokuratura Rejonowa ze Świebodzina, postawiła mężczyźnie zarzuty związane właśnie z uprawą, posiadaniem oraz udostępnianiem zakazanych środków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Mężczyźnie za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótsza niż 3 lata.

W 2020 roku świebodzińscy policjanci zabezpieczyli już ponad kilogram różnego rodzaju środków odurzających.