Tragiczny finał niedzielnej przejażdżki rowerowej. Zginęła 44-letnia rowerzystka potrącona przez busa. O wypadku do którego doszło w niedzielę, 9 sierpnia, w pobliżu miejscowości Mozów, poinformował Prokurator Rejonowy w Świebodzinie.

rowerzystka potrącona przez busa
fot. Pixabay

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na drodze wojewódzkiej W278 w kierunku Sulechowa, jechały na rowerach dwie kobiety – jedna za drugą. W pewnym momencie postanowiły zjechać w lewo pod wiadukt i gdy pierwsza z nich wykonywała ten manewr wówczas jadący za nimi w tym samym kierunku bus, którym jechał 42-letni mieszkaniec gminy Sulechów, podczas manewru wyprzedzania rowerzystek uderzył w tylne koło roweru. W wyniku uderzenia kobieta upadła na jezdnię. 

Zobacz:   Zaginął Piotr Barszczewski. 69-latek jechał rowerem z Zielonej Góry do Boczowa. Ostatnie zdjęcie wysłał z Pliszki

Nieprzytomną 44-letnią rowerzystkę, mieszkankę Gminy Sulechów przetransportowano śmigłowcem LPR do szpitala w Zielonej Górze, gdzie w nocy 10 sierpnia 2020 roku zmarła.

Na miejscu przeprowadzono oględziny miejsca wypadku, rower i pojazd zabezpieczono do dalszych oględzin, kierującego busem poddano badaniu, które wykazało, że w momencie wypadku był trzeźwy, przesłuchano również świadka zdarzenia. Zwłoki zmarłej zostały zabezpieczone do sekcji.