Do 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom za włamania i kradzieże na terenie Gminy Skąpe. W wyniku ich działań skradzione lub uszkodzone zostało mienie o wartości blisko 120 tysięcy złotych. Dzięki intensywnej pracy świebodzińskich kryminalnych mężczyźni zostali zatrzymani, a część skradzionego mienia odzyskano. Zatrzymano ich w momencie gdy kradli dach.

kradli dach
fot. Policja

Na przełomie czerwca oraz lipca w powiecie świebodzińskim doszło do serii włamań i kradzieży. Łączna kwota, na jaką wyceniono straty to około 120 tysięcy złotych. Łupem złodziei padało wszystko: pasza dla zwierząt, materiały oraz sprzęt budowlany, elektronarzędzia, silniki.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku

Od momentu dokonania przestępstw minęło około półtora miesiąca. Świebodzińscy policjanci z wydziału kryminalnego nadal jednak intensywnie pracowali nad sprawami. W wyniku działań operacyjnych i wytężonej pracy udało się zatrzymać na gorącym uczynku trzech mężczyzn. Ci byli całkowicie zaskoczeni widokiem policjantów, kiedy… demontowali blaszany dach.

W toku dalszego postępowania, świebodzińscy śledczy udowodnili im trzy inne, wcześniejsze przestępstwa. Część mienia udało się odzyskać i zwrócić właścicielom. Łącznie mężczyźni usłyszeli zarzuty: kradzieży z włamaniem, kradzieży z włamaniem połączonej z uszkodzeniem mienia, zarzut kradzieży oraz usiłowania kradzieży.

Zobacz:   Odpowiedzą za włamania do domków letniskowych w Sławie

Mężczyznom grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Będą oni również musieli naprawić wyrządzone szkody.