Niebezpieczne pamiątki po II Wojnie Światowej nadal odnajdywane są podczas spacerów w lesie, prac rolnych lub remontów domów, czy dróg. Odkopywanie, dotykanie czy przenoszenie takich znalezisk jest bardzo niebezpieczne. W przypadku ich znalezienia pilnie poinformuj policję.

Niewybuchy w Świebodzinie. Znalazłeś? Zareaguj odpowiedzialnie
fot. Policja

Wybuchowe pamiątki po II Wojnie Światowej nadal są odnajdywane w wielu miejscach. Niewybuchy w Świebodzinie w ciągu ostatniego miesiąca znaleziono trzykrotnie.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Niewybuchy w Świebodzinie

19 października podczas remontu drogi ujawniono w przydrożnym rowie rurę Panzerfaust bez głowicy oraz dwie lufy od karabinu. 26 października odnaleziony został pocisk artyleryjski o średnicy około 100 milimetrów i długości 390 milimetrów. Ostatnie znalezisko ujawniono 12 listopada. Skierowany na miejsce funkcjonariusz z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził, że jest to pocisk artyleryjski o średnicy około 90 milimetrów i długości 270.

📎  Sekundy od tragedii. Udaremniona próba samobójcza w Świebodzinie

Co zrobić gdy znajdziemy niewybuch?

Przypominamy i ostrzegamy, że znaleziska pochodzące z czasów wojennych nadal są niebezpieczne. Pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać, odkopywać czy też przenosić. W takich wypadkach należy zawiadomić odpowiednie służby pod numerem alarmowym 112.