Dzień dobry! Jesteśmy z wodociągów. Jest awaria, musimy pilnie zamknąć u Pani wodę„. Między innymi pod takim pretekstem oszuści w Świebodzinie próbują dostać się do mieszkania seniorów. W czasie gdy jedna osoba prowadzi właściciela do łazienki, druga okrada mieszkanie.

Oszuści w Świebodzinie. Fałszywi pracownicy wodociągów okradają seniorów!
fot. Pixabay

Policja pracuje już nad ustaleniem tożsamości sprawców zdarzenia a my w tym czasie przestrzegamy seniorów, aby aby uważali kogo wpuszczają do mieszkania. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń jak najszybciej należy dzwonić na numer alarmowy 112.

Oszuści w Świebodzinie podają się za pracowników wodociągów

Pod pretekstem awarii wodociągów, oszuści w Świebodzinie, weszli do jednego z mieszkań – dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Podczas gdy mężczyźni wspólnie z właścicielką mieszkania naprawiali awarię w łazience, kobieta okradała mieszkanie. Poszkodowana zorientowała się jednak, że dzieje się coś podejrzanego. Wyszła z łazienki mimo zasłaniania przejścia przez rosłego mężczyznę i zobaczyła jak kobieta kradnie jej biżuterię. Właścicielce udało się odebrać część swoich kosztowności, jednak sporo z nich padło łupem oszustów, którzy zdołali uciec. Szczęśliwie, poszkodowanej nie stała się krzywda.

Zobacz:   Zaginął Grzegorz Piasecki z Żagania. Nie ma z nim kontaktu od ponad tygodnia

O tym jak nie paść ofiarą oszustów, mówi mł. asp. Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie i przypomina kilka prostych ale ważnych zasad które warto zapamiętać:

  • Przed wpuszczeniem do mieszkania przedstawicieli administracji, wodociągów czy innych usługodawców, należy zweryfikować ich dane. Warto zadzwonić do firmy, którą mają reprezentować i zapytać czy taka osoba rzeczywiście pracuje oraz czy takie działania są prowadzone.
  • Jeśli jesteśmy sami i czujemy się niepewnie można zadzwonić po bliską osobę lub poprosić o pomoc zaufanego sąsiada.
  • Stale obserwujmy zachowanie osób, które znajdują się w naszym mieszkaniu.
  • Jeśli mamy podejrzenie co do uczciwości osób, poczucie, że możemy być oszukiwani lub paść ofiarą przestępstwa jak najszybciej poinformujmy Policje. Czas ma w tym odgrywa bardzo ważną rolę.
Zobacz:   Kryzys demograficzny jako wyzwanie dla polityki spójności. Analiza na Dzień Babci i Dziadka